Zihin Yolu İle Tedavi Mümkün Mü?

Zihin Yolu İle Tedavi Mümkün Mü?

Sağlık - Güzellik erkut 38 Okunma

Beynimiz beklide en mükemmel yaratılmış organımızdır ve bu mükemmeliyet ister istemez zihin yolu ile tedavi mümkün mü? Sorusunu akıllara getirmektedir. Zaten zihnin tanımı yapıldığında canlının duygu ve davranışlar dışındaki ruhsal etkinliklerinin tümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm vücudumuza hükmeden bu yapının sınırı nedir? İnsanlar gerçek anlamdan beyinlerinin çok az bir oranını aktif olarak kullanabildikleri söylenmektedir. Bu oran bile anca başarıyı, icadı sağlayabiliyorsa geri kalanını hayal bile edememekteyiz. Zihnimiz çok karmaşık bir yapıya sahipti. Öğle ki sınır tanımaz. Bundan yıllar önce yapılamayacak,  imkansız denen şeyler şimdi çok sıradan bir hal almaktadır. Böyle bir gücün hastalıkları da iyileştirme olanağına sahip olabileceği ihtimali asal göz ardı edilememektedir.

İçinizdeki Gücün Farkında Mısınız?

İçimizde ki gücün farkına varabilmemiz son derece önemlidir. Yunus Emre’nin bir sözü vardır; ‘’Bir ben var bende benden içeri’’ sanırım içimizdeki zihnimizdeki gücü gözler önüne sermektedir. Her şey inanma ile başlar. İnsan inanırsa eğer zihni inanırsa o zaman başaramayacağı şey yoktur. Buna kendi tedavisini yapmak en azından yardımcı olmak da vardır. Çok uzun yıllar önce 100 metre koşusundaki rekor bir Alman atlete aitti. Ve uzmanlar bu rekorun artık kırılamayacağını çünkü daha hızlı koşulmasını halinde ciğerlerin patlayabileceğini ifade etmişlerdir. Ve o rekor tam 19 sene kırılamadı. Hatta yanına bile yaklaşılamadı. Ki Kübalı bir genç uzmanların bu ifadelerini hiç sayarak rekoru kıracağına inanıp kırmasına dek o yıldan bu yıla rekor tam 28 defa kırıldı. Ne kimsenin ciğeri patladı nede öldü. İnsanın sınırı inandığı yere kadardır. Yapılan tüm araştırmalar bunu desteklemektedir. Kanser hastalarını düşünün bunu yenen hastaların ortak noktası hayattan kopmamışlardır ve beyinleri bu hastalıkla savaşmıştır ve sonuçta galip gelen zihinleri olmuştur. Yani zihin gücü galip gelmiştir.

Tedavilerde Reiki’nin Gücü

Reiki; bedende bulunan 7 ana enerji merkezinin enerjisini yükseltme yaklaşımına dayanmaktadır. İnsan bedeni tepeden ayağa kadar karmaşık bir kanal gibi düşünelim, hastalıkların zaten var olmasının nedeni, o kanalda bazı tıkanmaların ve bozulmaların olmasıdır. Reiki, herhangi bir hastalığa karşı özel olarak uygulanan bir şey değildir, hastalık olsun, olmasın her insana uygulanır ve hangi kanal tıkalıysa, o kanalın açılmasını sağlar. Enerji kanallarının açılmasıyla beraber hastalık tedavi olmuş olur.  Hasta olmayanların ise sağlıklarını korumaları devam ettirmeleri sağlanır. Reiki vücuttaki enerji kullanılarak kanallarının açılmasını ve bu kanallardaki enerjinin pozitif bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Tedavilerde Reiki’nin gücünü böyle özetleyebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir